Інформаційно-технологічний супровід (березень 2019 року)


its

Інформаційно-технологічний супровід (березень 2019 року)

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
Запрошуємо на семінар «Лекторій»
Запрошуємо на семінар «Лекторій» на тему «Позапланові документальні перевірки та перевірки Державної служби України з питань праці: як належно підготуватися і захистити інтереси підприємства», який відбудеться в Києві 27 березня 2019 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.
Для користувачів ІТС, які не зможуть взяти участь в семінарі, особливо це стосується користувачів з інших міст, буде організовано онлайн-трансляцію заходу.
Участь або онлайн-трансляція БЕЗКОШТОВНІ для користувачів з діючим договором ІТС ПРОФ!
Ознайомитися з докладною програмою семінару, а також зареєструватися на захід можна на сайті Всеукраїнської громадської організації «Спілка автоматизаторів бізнесу»(http://www.unionba.com.ua/events/all_events/lektoriy-27-bereznya-2019-roku/).

Припинення підтримки редакції 1.2 Бухгалтерії для України
З травня 2019 року буде припинена підтримка редакції 1.2 Бухгалтерії для України. У користувачів було достатньо часу для переходу на нову редакцію, оскільки плани про припинення підтримки редакції 1.2 були оголошені при випуску редакції 2.0 у жовтні 2016 року.
Наполегливо рекомендуємо користувачам, які ще цього не зробили, перейти на редакцію 2.0 програми «Бухгалтерія для України».
Докладніше про припинення підтримки редакції 1.2, переваги редакції 2.0, а також про умови переходу описано в інформаційному листі № 2018 — 1343 від 30.10.2018 р. (http://unionba.com.ua/news/538/).

Доступ до сервісу ІС ІТС
Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).
Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.
До уваги користувачів!
Доступ до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС (https://its.1c.ua) не потрібно, користувач заходить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС (https://portal.1c.eu/).

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ
Методична підтримка типових рішень 1С:Підприємства 8
У поточному випуску для користувачів типової госпрозрахункової конфігурації «Бухгалтерія для України» (ред. 2.0) в розділі «Облік ПДВ» оновлено порядок нарахування податкового кредиту та податкових зобов’язань при придбанні товарів для використання в пропорційно оподатковуваній, неоподатковуваній господарській діяльності або не в господарській діяльності. Оновлено методику формування зведеної податкової накладної по поставкам, які мають безперервний або ритмічний характер.
У розділі «Адміністрування інформаційної бази» опубліковано методику управління настройками користувача.
Користувачам конфігурації «Управління невеликою фірмою для України» в розділі «Початок роботи, введення початкових залишків» рекомендуємо ознайомитися з механізмом роздільної нумерації податкових документів.
У розділі «Торговельні операції» представлена методика управління доставкою товарів.
У розділі «Адміністрування інформаційної бази» опубліковано методику управління настройками користувача.
У зв’язку з виходом нової редакції 2.0 конфігурації «Громадське харчування для України» у розділі «Користувачам 1С:Підприємства» опубліковано документацію.

Методична підтримка типових рішень BAS
Користувачам конфігурації «BAS ERP» у розділі «Казначейство» рекомендуємо ознайомитися з методикою оформлення розрахунків з підзвітними особами.
Розділ «Склад і доставка» доповнено описом механізму відокремленого забезпечення потреб, який дозволяє ідентифікувати матеріальну цінність або її собівартість за призначенням, не створюючи для цього окрему номенклатурну картку (характеристику, серію).
У розділі «Виробництво» рекомендуємо ознайомитися з методикою матеріального обліку у позамовному виробництві.
Розділ «Кадровий облік і розрахунок заробітної плати» доповнено методикою оплати простоїв, в якій наведено приклади оформлення простоїв з вини роботодавця, робітника та з незалежних від них причин.
У розділ «Початок роботи, введення початкових залишків» додано методику введення початкових залишків основних засобів.
Для користувачів конфігурацій «BAS ERP» і «BAS Управління торгівлею» у розділі «Адміністрування інформаційної бази» опубліковано порядок управління користувацькими настройками, який виконується користувачем з правами адміністратора.
Розділ «Робота з документами, довідниками і звітами» доповнено порядком виводу суми за окремими показниками звіту чи друкованої форми для аналізу облікових даних і підготовки звітності.
Для користувачів конфігурації «BAS Управління торгівлею» в розділі «Початок роботи, введення початкових залишків» представлено порядок початкового заповнення інформаційної бази за допомогою обробки «Помічник заповнення настройок і довідників» та основні настройки для ведення обліку в конфігурації, у тому числі настройки підсистем, що використовують номенклатурний облік. Представлена загальна методика введення початкових залишків.
У поточному випуску опубліковано матеріали розділу «Валютні операції», а саме методику налаштування обліку для ведення операцій в іноземній валюті, а також методику конвертації валюти.
Підрозділ «Роздрібні продажі» доповнено методикою обліку акцизного податку з роздрібних продажів.
У розділі «Податковий облік» представлено методики придбання товарів (послуг) для використання у неоподатковуваній та частково оподатковуваній ПДВ діяльності. Також представлено загальний порядок оформлення податкових документів, отриманих від постачальників.
Розділ «Сервісні функції» доповнено порядком автоматизованого заповнення даних про контрагента за допомогою сервісу «Пактум.Контрагент».
У зв’язку з початком продажів нового рішення для автоматизації магазинів – «BAS Роздрібна торгівля», опубліковано опис прикладного рішення «BAS Роздрібна торгівля», редакція 2.2.
Для користувачів усіх типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період «березень 2018 року – лютий 2019 року».

Методична підтримка розробників і адміністраторів
Для розробників конфігурацій опубліковано методику використання параметрів — періодів у системі компонування даних.
Оновлено стандартні бібліотеки: «Бібліотека стандартних підсистем» (ред. 3.0), «Бібліотека електронних документів» (ред. 1.1 і 1.5), «Бібліотека інтернет-підтримки користувачів» (ред. 2.3).
Оновлено обробку розфарбовування коду.
Пропонуємо ознайомитися з методикою використання менеджера динамічної пам’яті TCmalloc з платформами версій 8.3.10-8.3.13.

Поради лінії консультацій щодо роботи в рішеннях «1С:Підприємства»
У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень «1С:Підприємства».

Консультації з питань роботи рішень BAS
У розділі оновлено перелік рекомендації та відповідей на питання щодо роботирішень «BAS ERP» та «BAS Управління торгівлею».

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами
У рубриці «Методичні рекомендації з використання сервісів «FREDO» довідника «Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами» оновлено перелік сертифікатів електронно-цифрових підписів, що підтримуються програмою «FREDO». Опубліковано опис секретних ключів ЕЦП, представлено варіанти завантаження сертифікатів у програму, а також порядок роботи з заявками на отримання сертифікатів ЕЦП.
Рубрику «Консультації з питань роботи сервісів «FREDO» доповнено переліком проблемних ситуацій та порядком їх виправлення.
З моменту попереднього огляду випущено версії «FREDO»: 01.00.351 – 01.00.352.

Консультації аудитора
Довідник «Консультації аудитора» доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу «Консультації аудитора» http://its.1c.ua/db/answauditu.
Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.
Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або
за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.
Докладніше про сервіс «Консультації аудитора» та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Консультації для бухгалтера
Довідник «Податок на прибуток: від обліку до звіту» доповнено новим розділом «Оподаткування доходів нерезидентів (податок на репатріацію)», в якому розглянуті оподатковувані доходи, що виплачуються нерезиденту, ставки податку при виплаті доходу нерезиденту і його сплата до бюджету, а також звітність за цим податком.
У зв’язку з останніми змінами законодавства актуалізовано підрозділ «Податкова накладна: загальні правила складання» розділу «Податкова накладна та її замінники» довідника «ПДВ: правила оподаткування та облік». У розділі «Податкова звітність з ПДВ» довідника «Регламентована звітність» оновлено матеріал «Додаток 7: Розрахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних/неоподатковуваних операціях (Д7)». Матеріал буде цікавий платникам податків, яким необхідно
заповнити таблицю 1 додатка Д7 до декларації з ПДВ, тобто платникам податків, які в попередньому календарному році здійснювали одночасно операції, які оподатковуються і не оподатковуються ПДВ, а також тим, у яких такі операції з’явилися вперше, і яким необхідно визначити частку використання товарів/послуг та необоротних активів в неоподатковуваних операціях.
У розділі «Звітність до фондів і центри зайнятості» довідника «Регламентована звітність» оновлено матеріал «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма № 10-ПІ)». Матеріал буде цікавий підприємствам, установам, організаціям і фізичним особам, які використовують найману працю, і яким необхідно подавати до відділення Фонду соціального захисту інвалідів за місцем їх реєстрації Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ.
Доповнено перелік найбільш значущих для бухгалтера змін законодавства.
Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів.
Звертаємо увагу на найбільш важливі:
• Коментар від 04.03.2019: ДФСУ про подання уточнюючої декларації про майновий стан і доходи (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2179/hdoc).
• Коментар від 21.02.2019: НБУ вніс зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2172/hdoc).
• Коментар від 14.02.2019: В бюджетний процес вводиться середньострокове планування (https://its.1c.ua/db/acttaxu#content:2164:hdoc).
• Коментар від 14.02.2019 ДФСУ: за податковою накладною з неправильним кодом товару немає податкового кредиту (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2163/hdoc).
• Коментар від 14.02.2019: Держпраці України: заміна щорічної відпустки грошовою компенсацією є порушенням вимог законодавства, за яке передбачено штраф (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2161/hdoc).
Опубліковано відеоматеріали доповідей семінару «Лекторій», присвяченого актуальним питання обліку податку на прибуток. Запис доповідей здійснено 21 лютого 2019 року в Києві. Подивитися відеоматеріали (http://its.1c.ua/lector/) можуть користувачі, які мають договір ІТС рівня ПРОФ.
У розділі «Періодика і книги» опубліковано матеріали журналів «Бухгалтер» Олександра Кірша №5-8 за 2019 рік.
У довіднику «Календар бухгалтера» представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності в березні 2019 року.
На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.02.2019 р. нормативно-правова база «ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка», підготовлена ІАЦ «Ліга».

Консультації для бюджетної сфери
Довідник «Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору» в розділ «Доходи» доповнено новим матеріалом «Бюджетні асигнування»,
в якому наведена інформація щодо умов визнання бюджетних асигнувань доходом, на конкретних прикладах розглянуто порядок відображення операції з надходження та зменшення доходу за бюджетними асигнуваннями згідно норм НП(С)БОДС 124 «Доходи» та Типової кореспонденції субрахунків бухгалтерського обліку для відображення операцій з активами, капіталом та зобов’язаннями розпорядниками бюджетних коштів та державними цільовими фондами № 1219, затвердженої наказом Мінфіну України від 29.12.2015 р.
Також в розділі «Доходи» опубліковано матеріал «Доходи від надання послуг (виконання робіт)», в якому наведена інформація щодо: класифікації доходів згідно НП(С)БОДС 124 «Доходи» та Бюджетного кодексу України; правил визнання та не визнання в обліку доходів; умов оцінки доходів з надання послуг (виконання робіт); відображення в бухгалтерському обліку та фінансовій, бюджетній звітності.

Довідник «Закупівлі за державні кошти» доповнено новим розділом «Відповідальність у сфері публічних закупівель», в якому представлена інформація стосовно відповідальності членів тендерного комітету, уповноваженої особи, наведено перелік правопорушень, за вчинення яких настає адміністративна відповідальність, а також розглянуто розміри штрафнихсанкцій та порядок притягнення до адміністративної відповідальності. Інформація корисна суб’єктам державного сектору, комерційним підприємствам — постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам державних тендерів.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду
Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу «Оновлення програм» https://portal.1c.eu/applications/65.
1С:Підприємство 8
Технологічна платформа:
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.14.1630;
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.13.1809;
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.12.1855.
Типові конфігурації для «1С:Підприємства 8»:
• Конфігурація «Бухгалтерія для України. ПРОФ», редакція 1.2, версія 1.2.51.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація «Бухгалтерія для України. Базова», редакція 1.2, версія 1.2.51.1 (оновлення);
• Конфігурація «Управління невеликою фірмою для України. ПРОФ», редакція 1.6, версія 1.6.8.1 (оновлення + перехід з версій Мікро і Базової на ПРОФ);
• Конфігурація «Управління невеликою фірмою для України. Базова», редакція 1.6, версія 1.6.8.1 (оновлення + перехід з версії Мікро на Базову);
• Конфігурація «Управління невеликою фірмою для України. Мікро», редакція 1.6, версія 1.6.8.1 (оновлення).
Типові конфігурації для Business Automation Software
• Конфігурація «BAS Роздрібна торгівля», редакція 2.2, версія 2.2.7.45.
1С:Підприємство 7.7
Прикладні рішення:
• Конфігурація «Торгівля + Склад для України», реліз 7.70.043.
Форми звітності:
• За I КВАРТАЛ 2019 року (випуск 1) для конфігурації «Бухгалтерський облік для України»;
• За I КВАРТАЛ 2019 року (випуск 1) для конфігурації «Зарплата + Кадри для України»;
• За I КВАРТАЛ 2019 року (випуск 1) для конфігурації «Бухгалтерія + Торгівля + Склад + Зарплата + Кадри для України».