Інформаційно-технологічний супровід (грудень 2018 року)


Інформаційно-технологічний супровід (грудень 2018 року)

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
“Зима з ІТС” – акція для користувачів ІТС ПРОФ!
Оголошуємо про початок акції “Зима з ІТС”. Акція проводиться в період з грудня 2018 року по лютий 2019 року (включно). В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8 + 4 з грудня 2018 р. або січня – лютого 2019 р. Учасники акції отримають у подарунок брендований Power Bank.
Дізнатися докладніше про правила проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці https://its.1c.ua/zima.
Припинення підтримки редакції 1.2 Бухгалтерії для України
З травня 2019 року буде припинена підтримка редакції 1.2 Бухгалтерії для України. У користувачів було достатньо часу для переходу на нову редакцію, оскільки плани про припинення підтримки редакції 1.2 були оголошені при випуску редакції 2.0 у жовтні 2016 року.
Наполегливо рекомендуємо користувачам, які ще цього не зробили, перейти на редакцію 2.0 програми “Бухгалтерія для України”.

Доступ до сервісу ІС ІТС
Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ, отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).
Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.
До уваги користувачів і партнерів! Реалізована можливість доступу до ІС ІТС з використанням облікового запису Порталу ІТС.
Можливість заходити зі старим логіном-паролем залишиться орієнтовно до кінця січня 2019 р.
Наявність єдиного облікового запису дозволяє спростити реєстрацію в сервісі “Інформаційна система ІТС” у порівнянні з раніше існуючої процедурою. Окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС (https://its.1c.ua) не потрібно, користувач входить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС (https://portal.1c.eu/).

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ
Методична підтримка типових рішень 1С:Підприємства 8    
У поточному випуску користувачам типових госпрозрахункових конфігурацій “Бухгалтерія для України” (ред. 2.0 і 1.2), “Управління торговим підприємством для України” та “Управління виробничим підприємством для України” в підрозділі “Облік ПДВ” рекомендуємо ознайомитися з методикою виписки Додатків 2 до податкових накладних за новими правилами, які почали діяти з грудня 2018 року.
Для користувачів конфігурації “Бухгалтерія для України” (ред. 2.0) в розділі “Виробництво” опубліковано методику виправлення помилок, що виникають при розрахунку собівартості регламентною процедурою закриття місяця.
Розділ “Розрахунки з контрагентами” доповнено методикою зміни валюти взаєморозрахунків з контрагентами. Також в розділі представлена методика відображення взаєморозрахунків з контрагентами в 1 ДФ. У ній описані особливості ведення нормативно-довідкової інформації, а також порядок оформлення взаєморозрахунків з контрагентами за допомогою спеціального документа, для коректного відображення таких взаєморозрахунків в звіті за формою № 1 ДФ.
У розділі “Облік основних засобів” представлена методика проведення інвентаризації основних засобів.
Розділ “Облік запасів” доповнено порядком вказання партії матеріально-виробничих запасів при вибутті (списанні або реалізації) запасів.
У підрозділі “Облік ПДВ” опубліковано порядок пакетної обробки податкових документів за допомогою сервісу “FREDO Звіт”.
Користувачам конфігурацій “Бухгалтерія для України” (ред. 2.0) і “Управління торгівлею для України” (ред. 3.1) в розділі “Адміністрування інформаційної бази” рекомендуємо ознайомитися з порядком встановлення параметрів для входу в програму користувачів, в якому значна увага приділена нюансам призначення паролів.
Для користувачів конфігурацій “Бухгалтерія для України” (ред. 2.0), “Управління торгівлею для України” (ред. 3.1) і “Управління невеликою фірмою для України” в розділі “Адміністрування інформаційної бази” опубліковано методики роботи з регламентними завданнями і ведення історії змін документів і довідників.
Користувачам конфігурації “Управління невеликою фірмою для України” рекомендуємо ознайомитися зі статтями фахівців-консультантів компанії “ХВОЯ Інтегра” (http://hvoya.com.ua/). У матеріалах розглянуті різні аспекти використання прикладного рішення для автоматизації ключових процесів на підприємствах малого бізнесу. У поточному випуску в розділі “Обмін даними” представлена методика використання мобільного додатка “Управління невеликою фірмою для України”.

Методична підтримка типових рішень BAS    
Користувачам конфігурації “BAS ERP” в розділі “Огляд функціональності програм “BAS” довідника “Методична підтримка користувачів рішень BAS” рекомендуємо ознайомитися з методикою оперативного управління виробництвом. Матеріали розділу знаходяться у відкритому доступі, що забезпечує можливість ознайомлення з функціональністю рішень “BAS” усіх користувачів, не залежно від наявності діючого договору ІТС.
Також рекомендуємо ознайомитися з оновленими матеріалами розділу “Методичні рекомендації з використання “BAS ERP”.
У поточному випуску в підрозділі “Податковий облік” опубліковано методику виписки Додатків 2 до податкових накладних за новими правилами, які почали діяти з грудня 2018 року.
У підрозділі “Управління закупівлями” рекомендуємо ознайомитися з методикою оформлення додаткових витрат при купівлі товарів. Підрозділ “Кадровий облік і розрахунок заробітної плати” доповнено методикою утримання аліментів. В ній описані основні налаштування, порядок та приклади розрахунку та утримання аліментів у різних випадках.
У підрозділі “Адміністрування інформаційної бази” опубліковано методику ведення історії змін документів і довідників та методику роботи з регламентними завданнями. Також представлено порядок налаштування обмеження доступу для роботи з групами партнерів. Даний функціонал забезпечує можливість поділу партнерів на групи, за якими можна призначати користувачам права на додавання, редагування, перегляд даних про партнерів та всіх документів за цими партнерами.
Для користувачів усіх типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період “грудень 2017 року – листопад 2018 року”.

Методична підтримка розробників і адміністраторів
Для розробників конфігурацій оновлено методику адаптації конфігурацій під мобільний клієнт, оновлено опис технології створення зовнішніх компонент.
Оновлено стандартні бібліотеки: “Бібліотека стандартних підсистем” (ред. 2.4 і 3.0), “Бібліотека електронних документів” (ред. 1.1 і 1.4), “Бібліотека інтернет-підтримки користувачів” (ред. 2.3).
Пропонуємо ознайомитися з оновленими вимогами до розробки драйверів устаткування, що підключається (версія 2.4), а також з вимогами до розробки мобільних драйверів устаткування, що підключається за технологією створення зовнішніх компонент.
Адміністраторам систем на платформі “1С:Підприємство” пропонуємо ознайомитися з оновленим списком індексів таблиць бази даних, які створюються системою. У розділі оновлено програмні Java-інтерфейси, які представляють собою набір Java-пакетів, призначених для реалізації програм з адміністрування кластера серверів “1С:Підприємство 8”. Оновлено опис розміщення даних 1С:Підприємства, а саме складу полів таблиць бази даних, що визначаються різними об’єктами метаданих.
Також рекомендуємо ознайомитися з методикою діагностики помилок ОС Windows при перевірці сертифіката сервера.

Поради лінії консультацій з роботи в рішеннях “1С:Підприємство”
У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень “1С:Підприємства”.

Консультації з питань роботи рішень BAS
У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи рішення “BAS ERP”.

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами
У рубриці “Методичні рекомендації з використання сервісів “FREDO” довідника “Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами” оновлено порядок отримання коду активації, а також створення та відновлення резервних копій програми “FREDO”.Опубліковано методики налаштувань конфігурацій для використання сервісів “FREDO Звіт” та “FREDO ДокМен”.
Рубрику “Консультації з питань роботи сервісів “FREDO” доповнено переліком проблемних ситуацій та порядком їх виправлення.
З моменту попереднього огляду випущено версії “FREDO”: 01.00.343 – 01.00.345.

Консультації аудитора     
Довідник “Консультації аудитора” доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу “Консультації аудитора” http://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.
Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.
Докладніше про сервіс “Консультації аудитора” та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Консультації для бухгалтера
У зв’язку з останніми змінами законодавства актуалізовано матеріали “Комісія (уповноважений) із соціального страхування” і “Розрахунок, виплата, облік та оподаткування декретних” розділу “Лікарняні, декретні та інші види соціального забезпечення” довідника “Праця і заробітна плата”. Також в довіднику актуалізовано матеріали розділу “Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО)”.
Оновлено підрозділ “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб (форма № 1 ДФ)” розділу “Податкова звітність” довідника “Регламентована звітність”.
Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:
• Коментар від 30.11.2018: ДФСУ роз’яснила нюанси заповнення податкових накладних та розрахунків коригування до них, починаючи з 01.12.2018 р. (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2103/hdoc).
• Коментар від 29.11.2018: З 1 грудня реєстрація в ЄРПН податкових накладних та розрахунків коригування здійснюється за новими формами (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2101/hdoc).
• Коментар від 20.11.2018: ДФС України визначила умовні коди причин коригування для заповнення розрахунків коригування до податкових накладних (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2087/hdoc).
• Коментар від 15.11.2018: КМУ затвердив зміни до Порядку призупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2081/hdoc).

У розділі “Періодика і книги” опубліковано матеріали журналів “Бухгалтер” Олександра Кірша № 41-44 за 2018 рік.

Опубліковано відеоматеріали доповідей семінару “Лекторій”, присвяченого останнім новинам податкового законодавства. Запис доповідей було здійснено 14 листопада 2018 року в Києві. Переглянути відеоматеріали (http://its.1c.ua/lector/) можуть користувачі, які мають договір ІТС рівня ПРОФ.
У довіднику “Календар бухгалтера” представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності в грудні 2018 року.
Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник “Дебет-Кредит. Питання і консультації”.
На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.11.2018 р. нормативно-правова база “ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка”, підготовлена ІАЦ “Ліга”.

Консультації для бюджетної сфери
У розділ “Нефінансові активи” довідника “Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору” додано новий матеріал, в якому наведено інформацію про вибуття нематеріальних активів, відображення в бухгалтерському обліку операцій з вибуття нематеріальних активів та розглянуто конкретні приклади.
Довідник “Закупівлі за державні кошти” доповнено першою частиною нового розділу “Закупівлі електроенергії в перехідний період 2018-2019 років”, в якому розкривається актуальна інформація щодо особливостей закупівлі електроенергії з 11 грудня 2018 р. в зв’язку з прийняттям Закону про ринок електроенергії № 2019. У розділі наведено дані про сторони закупівлі електричної енергії, споживачів електричної енергії, права побутових споживачів та малих непобутових споживачів, права непобутових споживачів,
постачальників “останньої надії”, ліцензування господарської діяльності з передачі електричної енергії та інше. Інформація корисна суб’єктам державного сектору, комерційним підприємствам – постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам державних тендерів.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду
Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу “Оновлення програм” https://portal.1c.eu/applications/65.
Технологічна платформа:
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.13.1644.
Типові конфігурації для “1С:Підприємства 8”:
• Конфігурація “Зарплата і Управління Персоналом для України. ПРОФ”, редакція 2.1, версія 2.1.50.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Зарплата і Управління Персоналом для України. Базова”, редакція 2.1, версія 2.1.50.1 (оновлення).