Інформаційно-технологічний супровід (лютий 2019 року)


Інформаційно-технологічний супровід (лютий 2019 року)

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
Запрошуємо на семінар “Лекторій”
Запрошуємо на семінар “Лекторій” на тему “Податок на прибуток: підсумки 2018 року, перспективи 2019 року”, який відбудеться в Києві 21 лютого 2019 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.
Для користувачів ІТС, які не зможуть взяти участь в семінарі, особливо це стосується користувачів з інших міст, буде організовано онлайн-трансляцію заходу.
Участь або онлайн-трансляція БЕЗКОШТОВНІ для користувачів з діючим договором ІТС ПРОФ!
Ознайомитися з докладною програмою семінару, а також зареєструватися на захід можна на сайті Всеукраїнської громадської організації “Спілка автоматизаторів бізнесу” http://www.unionba.com.ua/events/all_events/lektoriy-21-lyutogo-2019-roku/.

“Зима з ІТС” – акція для користувачів ІТС ПРОФ!
Продовжується акції “Зима з ІТС”. Акція проводиться в період з грудня 2018 року по лютий 2019 року (включно). В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8 + 4 з грудня 2018 р. або січня – лютого 2019 р. Учасники акції отримають у подарунок брендований Power Bank.
Дізнатися докладніше про правила проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці https://its.1c.ua/zima.

Припинення підтримки редакції 1.2 Бухгалтерії для України
З травня 2019 року буде припинена підтримка редакції 1.2 Бухгалтерії для України. У користувачів було достатньо часу для переходу на нову редакцію, оскільки плани про припинення підтримки редакції 1.2 були оголошені при випуску редакції 2.0 у жовтні 2016 року.
Наполегливо рекомендуємо користувачам, які ще цього не зробили, перейти на редакцію 2.0 програми “Бухгалтерія для України”.
Докладніше про припинення підтримки редакції 1.2, переваги редакції 2.0, а також про умови переходу описано в інформаційному листі № 2018- 1343 від 30.10.2018 р. (http://unionba.com.ua/news/538/).

Доступ до сервісу ІС ІТС
Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації).
Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.
До уваги користувачів !
Доступу до ІС ІТС здійснюється з використанням облікового запису Порталу ІТС. Тобто окремої реєстрації на сайті інформаційної системи ІТС (https://its.1c.ua) не потрібно, користувач входить на сайт з тим же логіном і паролем, що і на Портал ІТС (https://portal.1c.eu/).
Як зареєструватися на Порталі ІТС, описано в розділі “Як отримати доступ до інформаційної системи ІТС” (https://its.1c.ua/db/aboutitsu#content:23:hdoc).

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ
Методична підтримка типових рішень 1С:Підприємства 8
У поточному випуску для користувачів типової госпрозрахункової конфігурації “Управління торговим підприємством для України” в розділі “Розрахунок заробітної плати” оновлено порядок розрахунку і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, а також методику обліку приналежності співробітників до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. У розділі опубліковано методику виправлення помилки в лікарняному листі за минулий період, а також порядок застосування обмежень при розрахунку лікарняних листів.
Користувачам конфігурації “Бухгалтерія для України” (ред. 2.0) в розділі “Складські операції” рекомендуємо ознайомитися з методикою переміщення товарів між оптовими і роздрібними складами. У розділі “Облік запасів” опубліковано методику обліку бланків суворого обліку.
У зв’язку зі змінами форм податкових документів, для користувачів типових госпрозрахункових конфігурацій “Управління торговим підприємством для України”, “Управління виробничим підприємством для України” і “Бухгалтерія для України” (ред. 1.2) в підрозділі “Облік ПДВ” оновлено методику формування зведеної податкової накладної по поставкам, які мають безперервний або ритмічний характер, і методика придбання товарів (послуг) для використання в неоподатковуваних операціях. Також оновлено порядок розподілу пропорційного ПДВ за придбаннями і формування податкових документів за цими операціями.
Для користувачів конфігурації “Зарплата і Управління Персоналом для України” і “Управління виробничим підприємством для України” в розділі “Методики проведення розрахунків” оновлено методику урахування належності співробітників до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Користувачам конфігурації “Управління невеликою фірмою для України” в розділі “Облік запасів” рекомендуємо ознайомитися з методикою роботи з наборами і комплектами, тобто з різними товарами і послугами, об’єднаними в групу для зручного оформлення операцій продажу. У розділі “Торговельні операції” представлена методика автоматичного округлення сум в документах через механізм автоматичних знижок у конфігурації.

Методична підтримка типових рішень BAS
У зв’язку із початком продажів фінальної версії рішення CPM-класу – “BAS Управління холдингом” опубліковано Посібник з ведення обліку у прикладному рішенні “BAS Управління холдингом”, редакція 2.0.
Розпочато публікацію методичних матеріалів для користувачів конфігурації “BAS Управління торгівлею”. Матеріали публікуються українською мовою у розділі “Методична підтримка користувачів рішень BAS” довідника “Користувачам BAS”.
Для користувачів конфігурації “BAS ERP” у поточному випуску опубліковано матеріали нового розділу “Виробництво”, а саме методику виробництва напівфабрикатів та випуску напівфабрикатів на міжцехових переходах.
Розділ “Необоротні активи” доповнено методикою накопичення витрат на капітальний ремонт основних засобів, а також порядком оформлення їх модернізації.
У розділі “Кадровий облік і розрахунок заробітної плати” рекомендуємо ознайомитися з методикою оформлення звільнення співробітників, у тому числі списком.
Розділ “Податковий облік” доповнено порядком здійснення  річного перерахунку ПДВ.
У розділі “Сервісні функції” опубліковано методику автоматизованого заповнення даних про контрагента за допомогою сервісу “Пактум.Контрагент”.
Для користувачів усіх типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період “лютий 2018 року – січень 2019 року”.

Методична підтримка розробників і адміністраторів
Для розробників конфігурацій оновлено стандартні бібліотеки: “Бібліотека стандартних підсистем” (ред. 2.4 і 3.0), “Бібліотека електронних документів” (ред. 1.1 і 1.5), “Бібліотека інтернет-підтримки користувачів” (ред. 2.3).
Оновлено обробку розфарбовування коду, написаного вбудованою мовою 1С:Підприємства.
Рекомендуємо ознайомитися з інструкцією по установці платформи “1С:Підприємство” в ОС Linux.

Поради лінії консультацій з роботи в рішеннях “1С:Підприємства”
У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень “1С:Підприємства”.

Консультації з питань роботи рішень BAS
У розділі розпочато публікацію консультацій з питань роботи рішення “BAS Управління торгівлею”. Також оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи рішення “BAS ERP”.

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами
У рубриці “Методичні рекомендації з використання сервісів “FREDO” довідника “Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами” оновлено: порядок архівування документів; методику роботи з журналом подій, що забезпечує можливість збереження історії подій в системі з метою контролю дій користувачів; порядок звірки даних контрагентів з даними єдиного довідника на сервері документообігу та порядок налаштування підключень до служби серверу та бази даних Firebird.
З моменту попереднього огляду випущено версії “FREDO”: 01.00.348 – 01.00.350.

Консультації аудитора
Довідник “Консультації аудитора” доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу “Консультації аудитора” http://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.
Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.
Докладніше про сервіс “Консультації аудитора” та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Консультації для бухгалтера
Оновлено матеріали довідника “Регламентована звітність”. У підрозділі “Додаток 7: Річний перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях (Д7)” розділу “Податкова звітність з ПДВ” оновлено порядок проведення річного перерахунку частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях.
У матеріалі “Інформація про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню” розділу “Звітність до фондів і центри зайнятості” опубліковано порядок надання роботодавцями юридичними особами в центр зайнятості інформації про зайнятість та працевлаштування громадян, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів.
Звертаємо увагу на найбільш важливі:
• Коментар від 29.01.2019: Мінсоцполітики України: якщо працівник у звітному році став особою, якій до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років, то він враховується при розрахунку квоти (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2152/hdoc).
• Коментар від 21.01.2019: ДФСУ рекомендує подавати декларацію з податку на прибуток за 2018 рік за оновленою формою (з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну України від 19.10.2018 р. № 842)  (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2149/hdoc).
• Коментар від 21.01.2019: КМУ про перенесення робочих днів в 2019 році (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2143/hdoc).
• Коментар від 11.01.2019 Верховна Рада України внесла зміни до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2141/hdoc).
• Коментар від 11.01.2019: ПДВ-зміни, внесені до Податкового кодексу України та вступили в силу 01.01.2019 року (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2140/hdoc).
Опубліковано відеоматеріали доповідей семінару “Лекторій”, присвяченого нагальним питанням складання та реєстрації ПН/РК в ЄРПН, а також практичним рекомендаціям щодо подання звітності з ЄСВ у 2019 році. Запис доповідей здійснено 17 січня 2019 року в Києві. Подивитися відеоматеріали (http://its.1c.ua/lector/) можуть користувачі, які мають договір ІТС рівня ПРОФ.
У розділі “Періодика і книги” опубліковано матеріали журналів “Бухгалтер” Олександра Кірша № 1-4 за 2019 рік.
У довіднику “Календар бухгалтера” представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності в лютому 2019 року.
На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.01.2019 р. нормативно-правова база “ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка”, підготовлена ІАЦ “Ліга”.

Консультації для бюджетної сфери
У довіднику “Закупівлі за державні кошти”:
• актуалізовано розділ “Закупівлі електроенергії в перехідний період 2018-2019 років”, в зв’язку з внесенням змін до Закону “Про ринок електричної енергії” від 13.04.2017 р. № 2019-VIII;
• додано матеріал щодо застосування договорів у разі придбання, постачання, надання послуг, приєднання до систем передачі та розподілу електричної енергії та інші;
• додано матеріал “Внесення змін до укладеного договору про закупівлю” у розділ “Договір про закупівлю”, в якому розглянуті істотні умови при укладанні договорів, випадки внесення змін у договори та документальне  їх оформлення.
Інформація корисна суб’єктам державного сектору, комерційним підприємствам — постачальникам товарів, робіт і послуг для бюджетних установ, учасникам державних тендерів.
У підрозділі “Фінансова звітність” довідника “Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору” актуалізовано матеріал щодо складання Приміток до річної фінансової звітності (форма № 5-дс). Зміни внесені у зв’язку із введенням в дію нової редакції Приміток до річної фінансової звітності (форма № 5-дс), яка затверджена наказом Мінфіну України від 27.11.2018 р. № 940.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду
Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу “Оновлення програм” https://portal.1c.eu/applications/65.
1С:Підприємство 8
Технологічна платформа:
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.14.1565.
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.13.1690.

Типові конфігурації для “1С:Підприємства 8”:
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. ПРОФ”, редакція 2.0, версія 2.0.15.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. ПРОФ”, редакція 2.0, версія 2.0.14.2 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. Базова”, редакція 2.0, версія 2.0.15.1 (оновлення);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. Базова”, редакція 2.0, версія 2.0.14.2 (оновлення);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. ПРОФ”, редакція 1.2, версія 1.2.50.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. ПРОФ”, редакція 1.2, версія 1.2.49.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. Базова”, редакція 1.2, версія 1.2.50.1 (оновлення);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. Базова”, редакція 1.2, версія 1.2.49.1 (оновлення);
• Конфігурація “Зарплата і Управління Персоналом для України. ПРОФ”, редакція 2.1, версія 2.1.52.1 (оновлення + перехід з Базовою на ПРОФ);
• Конфігурація “Зарплата і Управління Персоналом для України. Базова”, редакція 2.1, версія 2.1.52.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління торговим підприємством для України”, редакція 1.2, версії 1.2.50.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління торговим підприємством для України”, редакція 1.2, версії 1.2.49.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління виробничим підприємством для України”, редакція 1.3, версія 1.3.60.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління виробничим підприємством для України”, редакція 1.3, версія 1.3.59.3 (оновлення).

Типові конфігурації для Business Automation Software
• Конфігурація “BAS ERP”, редакція 2.1, версія 2.1.8.1;
• Конфігурація “BAS ERP”, редакція 2.1, версія 2.1.7.10;
• Конфігурація “BAS Управління торгівлею”, редакція 3.2, версія 3.2.8.11;
• Конфігурація “BAS Управління холдингом”, редакція 2.0, версія 2.0.13.1.

1С:Підприємство 7.7
Прикладні рішення:
• Конфігурація “Торгівля + Склад для України”, реліз 7.70.042;
• Конфігурація “Зарплата + Кадри для України”, реліз 7.70.064.