Інформаційно-технологічний супровід (січень 2019 року)


Інформаційно-технологічний супровід (січень 2019 року)

1. ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ
Запрошуємо на семінар “Лекторій”
Запрошуємо на семінар “Лекторій” на тему “Нагальні питання складання та реєстрації ПН/РК в ЄРПН. Практичні рекомендації щодо подання звітності з ЄСВ у 2019 році”, який відбудеться в Києві 17 січня 2019 року в рамках інформаційно-технологічного супроводу (ІТС) користувачів.
Для користувачів ІТС, які не зможуть взяти участь в семінарі, особливо це стосується користувачів з інших міст, буде організовано онлайн-трансляцію заходу.
Участь або онлайн-трансляція БЕЗКОШТОВНІ для користувачів з діючим договором ІТС ПРОФ!
Ознайомитися з докладною програмою семінару, а також зареєструватися на захід можна на сайті Всеукраїнської громадської організації “Спілка автоматизаторів бізнесу”.

“Зима з ІТС” – акція для користувачів ІТС ПРОФ!
Продовжується акції “Зима з ІТС”. Акція проводиться в період з грудня 2018 року по лютий 2019 року (включно). В акції можуть взяти участь користувачі, які уклали платний договір ІТС рівня ПРОФ на 12 місяців або пільговий договір ІТС рівня ПРОФ за схемою 8 + 4 з грудня 2018 р. або січня – лютого 2019 р. Учасники акції отримають у подарунок брендований Power Bank.

Дізнатися докладніше про правила проведення та зареєструватися в акції можна на сторінці https://its.1c.ua/zima.

Припинення підтримки редакції 1.2 Бухгалтерії для України

З травня 2019 року буде припинена підтримка редакції 1.2 Бухгалтерії для України. У користувачів було достатньо часу для переходу на нову редакцію, оскільки плани про припинення підтримки редакції 1.2 були оголошені при випуску редакції 2.0 у жовтні 2016 року. Наполегливо рекомендуємо користувачам, які ще цього не зробили,
перейти на редакцію 2.0 програми “Бухгалтерія для України”. Докладніше про припинення підтримки редакції 1.2, переваги редакції 2.0, а також про умови переходу можна ознайомитися в інформаційному листі № 2018- 1343 від 30.10.2018 р. (http://unionba.com.ua/news/538/).

Доступ до сервісу ІС ІТС

Усі користувачі, які мають діючий договір ІТС ПРОФ отримують повний доступ до сервісу інформаційної системи ІТС на сайті http://its.1c.ua. Користувачі ІТС ТЕХНО отримують доступ до сервісу інформаційної системи ІТС в обмеженому обсязі (тільки до технічної документації). Доступ на сайт its.1c.ua відкривається на час дії договору ІТС.

2. ДАЙДЖЕСТ НОВИХ МАТЕРІАЛІВ, ОПУБЛІКОВАНИХ З МОМЕНТУ ПОПЕРЕДНЬОГО ОГЛЯДУ

Методична підтримка типових рішень 1С:Підприємства 8

У поточному випуску для користувачів типової госпрозрахункової конфігурації “Бухгалтерія для України” (ред. 2.0) в підрозділі “Облік ПДВ” опубліковано методику формування Додатку 2 до податкової накладної, а також методику річного перерахунку пропорційного ПДВ.

Розділ “Розрахунки з контрагентами” доповнено порядком відображення бартерних операцій на прикладі обміну неподібними товарно-матеріальними цінностями.

У розділі “Облік нематеріальних активів” опубліковано методику інвентаризації нематеріальних активів.

Розділ “Робота з документами, довідниками і звітами” доповнено порядком відображення в обліку фактів господарської діяльності за допомогою “типових” операцій. Опубліковано методику перегляду і коригування рухів документів, що застосовується в одиничних випадках для внесення змін, які не можна виконати документами інформаційної бази. Також в розділі описані основні принципи та механізми “ручного” відображення господарських операцій.

Для користувачів конфігурацій “Управління торговим підприємством для України”, “Управління виробничим підприємством для України” та “Бухгалтерія для України” (ред. 1.2) опубліковано методику формування Додатку 2 до податкової накладної, а також оновлено методику річного перерахунку пропорційного ПДВ.

Для користувачів конфігурації “Управління торговим підприємством для України” в розділі “Кадровий облік”, а для користувачів конфігурацій “Зарплата і Управління Персоналом для України” і “Управління виробничим підприємством для України” в розділі “Методики проведення розрахунків” оновлено методики обліку стажу працівників організації.

Користувачам конфігурації “Управління торгівлею для України” (ред. 2.3) в розділі “Сервісні функції і інтеграція” рекомендуємо ознайомитися з методикою автоматизованого заповнення даних про контрагентів за допомогою сервісу “Пактум.Контрагент”.

Методична підтримка типових рішень BAS

У зв’язку з початком продажів нового рішення для управління торговельною діяльністю – “BAS Управління торгівлею”, опубліковано опис прикладного рішення “BAS Управління торгівлею”, редакція 3.2.

Користувачам конфігурації “BAS ERP” рекомендуємо ознайомитися з оновленими матеріалами довідника “Методична підтримка користувачів рішень BAS”.

У поточному випуску опубліковано матеріали нового розділу “Валютні операції”, а саме методику налаштування обліку для ведення операцій в іноземній валюті, а також методику конвертації валюти.

Підрозділ “Робота з клієнтами” доповнено методикою перенесення заборгованості партнера на іншу юридичну особу. Опубліковано приклад оформлення бартерної операції.

У розділі “Необоротні активи” опубліковано опис методів нарахування амортизації необоротних активів в бухгалтерському та податковому обліку. На конкретних прикладах розглянуто методики нарахування амортизації необоротних активів методом зменшення залишкової вартості та методом прискореного зменшення залишкової вартості.

Розділ “Кадровий облік і розрахунок заробітної плати” доповнено методикою оплати за надурочну роботу, в якій наведено опис налаштувань параметрів розрахунків, порядок реєстрації та розрахунку надурочної роботи, а також приклади нарахування оплати за надурочну роботу.

Розділ “Податковий облік” доповнено методикою формування Додатку 2 до податкової накладної, а також порядком оформлення придбань у постачальників-неплатників ПДВ для коректного відображення даних у декларації з ПДВ.

У розділі “Адміністрування інформаційної бази” опубліковано методику налаштування зовнішнього доступу для роботи в режимі самообслуговування, який забезпечує можливість надання постійним клієнтам обмеженого доступу до бази даних за виданим логіном та паролем. Також у розділі опубліковано методику налаштувань обмеження доступу для роботи з групами фізичних осіб.

Для користувачів усіх типових госпрозрахункових конфігурацій оновлено архів курсів валют за попередній рік, що завантажується з сайту ІТС. У поточному випуску опубліковано архів курсів валют за період “січень 2018 року – грудень 2018 року”.

Методична підтримка розробників і адміністраторів

Для розробників конфігурацій опубліковано демонстраційну конфігурацію “Діаграми”. Також оновлено демонстраційну конфігурацію “Керований додаток”.

Оновлено стандартні бібліотеки: “Бібліотека стандартних підсистем” (ред. 2.4 і 3.0), “Бібліотека електронних документів” (ред. 1.1 і 1.4), “Бібліотека інтернет-підтримки користувачів” (ред. 2.3).

Пропонуємо ознайомитися з оновленою методикою використання СУБД “Дата акселератора”, що зберігає і обробляє дані в оперативній пам’яті комп’ютера і оптимізована для виконання аналітичних звітів.

Оновлено опис конфігурації “1С:ГітКонвертер”, а також сама конфігурація, яка призначена для конвертації існуючого сховища програми в репозиторій git.

Адміністраторам систем пропонуємо ознайомитися з оновленою методикою використання утиліт 1CEClientSetupMake.exe і 1CEClientSetupMake.sh.

Поради лінії консультацій з роботи в рішеннях “1С:Підприємства”

У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи прикладних рішень “1С:Підприємства”.

Консультації з питань роботи рішень BAS

У розділі оновлено перелік рекомендацій і відповідей на питання щодо роботи рішення “BAS ERP”.

Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами

У рубриці “Методичні рекомендації з використання сервісів “FREDO” довідника “Сервіси здачі електронної звітності та обміну первинними документами” оновлено порядок створення нового підприємства, а також опис загальних налаштувань параметрів системи. Оновлено методики налаштування та перевірки комплектів підписів та роботи з модулем “Планувальник завдань”, який дозволяє запланувати на зручний час виконання наступних завдань: створення архіву, резервної копії або оновлення програмного комплексу.

Рубрику “Консультації з питань роботи сервісів “FREDO” доповнено переліком проблемних ситуацій та порядком їх виправлення.

З моменту попереднього огляду випущено версії “FREDO”: 01.00.346 – 01.00.347.

Консультації аудитора

Довідник “Консультації аудитора” доповнено новими консультаціями з питань бухгалтерського, податкового та кадрового обліку, наданими в рамках сервісу “Консультації аудитора” http://its.1c.ua/db/answauditu. Для ознайомлення з матеріалами довідника необхідна наявність договору ІТС рівня ПРОФ.

Задати питання аудитору можна за адресою answ_audit@1c.ua або за допомогою web-форми з особистого кабінету на сайті ІТС.

Докладніше про сервіс “Консультації аудитора” та умови його надання можна дізнатися на сторінці сервісу на Порталі ІТС https://portal.1c.eu/applications/54.

Консультації для бухгалтера

У зв’язку з останніми змінами законодавства актуалізовано підрозділи “Розслідування та облік нещасних випадків і профзахворювань” і “Розрахунок, виплата та облік допомоги по тимчасовій втраті працездатності в зв’язку з нещасним випадком або профзахворювання” розділу “Лікарняні, декретні та інші види соціального забезпечення” довідника “Праця і заробітна плата”. На прикладі роботи в конфігурації “Зарплата і Управління Персоналом для України” оновлено порядок і приклади розрахунку і виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності розділу “Лікарняні, декретні та інші види соціального забезпечення”. Також в розділі актуалізовано приклад бухгалтерського обліку та оподаткування лікарняних.

У розділі “Податок на доходи фізичних осіб (ПДФО)” актуалізовано приклади підрозділів:
– Податкова соціальна пільга;
– Нарахування (утримання) податку;
– Бухгалтерський і податковий облік сум податку.

Матеріали також актуальні для користувачів конфігурації “Управління виробничим підприємством для України”.

Опубліковано чергові коментарі методистів до нормативних документів. Звертаємо увагу на найбільш важливі:

• Коментар від 19.12.2018: Верховна Рада України прийняла Закон про Державний бюджет України на 2019 рік (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2128/hdoc).

• Коментар від 14.12.2018: Мінфін України вніс зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2122/hdoc).

• Коментар від 11.12.2018: ДФСУ про заповнення платіжних документів фізособою – підприємцем (платником єдиного податку і неплатником ПДВ) (https://its.1c.ua/db/acttaxu/content/2118/hdoc).

У розділі “Періодика і книги” опубліковано матеріали журналів “Бухгалтер” Олександра Кірша № 45-48 за 2018 рік.

У довіднику “Календар бухгалтера” представлена інформація про терміни сплати податків і зборів, а також терміни подачі фінансової, податкової, статистичної звітності в січні 2019 року.

Додано нові консультації та відповіді на питання в довідник “Дебет-Кредит. Питання і консультації”.

На сайті ІТС представлена актуальна станом на 28.12.2018 р. нормативно-правова база “ЛІГА:ЗАКОН. Інформаційно-правова підтримка”, підготовлена ІАЦ “Ліга”.

Консультації для бюджетної сфери

У довіднику “Бухгалтерський облік суб’єктів державного сектору” почато публікацію матеріалів, присвячених обліку доходів. В першій частині наведено методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи від обмінних та необмінних операцій, запроваджених НП(С)БОДС 124 “Доходи”, порядок їх визнання та оцінка.
Додано новий розділ “Позабалансові рахунки”, в якому наведено методологічні засади формування інформації на позабалансових рахунках, характеристики субрахунків та облікові регістри для відображення руху активів позабалансового обліку.

Нові версії прикладних рішень, що випущені з моменту попереднього огляду

Отримати оновлення зазначених прикладних рішень можна за допомогою сервісу “Оновлення програм” https://portal.1c.eu/applications/65.

1С:Підприємство 8
Технологічна платформа:
• 1С:Підприємство 8. Версія 8.3.12.1790.

Типові конфігурації для “1С:Підприємства 8”:
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. ПРОФ”, редакція 2.0, версія 2.0.13.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. Базова”, редакція 2.0, версія 2.0.13.1 (оновлення);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. ПРОФ”, редакція 1.2, версія 1.2.48.1 (оновлення + перехід з Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Бухгалтерія для України. Базова”, редакція 1.2, версія 1.2.48.1 (оновлення);
• Конфігурація “Зарплата і Управління Персоналом для України. ПРОФ”, редакція 2.1, версія 2.1.51.1 (оновлення + перехід з Базовою на ПРОФ);
• Конфігурація “Зарплата і Управління Персоналом для України. Базова”, редакція 2.1, версія 2.1.51.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління торговим підприємством для України”, редакція 1.2, версії 1.2.48.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління виробничим підприємством для України”, редакція 1.3, версія 1.3.58.2 (оновлення);
• Конфігурація “Управління невеликою фірмою для України. ПРОФ”, редакція 1.6, версія 1.6.7.1 (оновлення + перехід з версій Мікро і Базової на ПРОФ);
• Конфігурація “Управління невеликою фірмою для України. Базова”, редакція 1.6, версія 1.6.7.1 (оновлення + перехід з версії Мікро на Базову);
• Конфігурація “Управління невеликою фірмою для України. Мікро”, редакція 1.6, версія 1.6.7.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління торгівлею для України”, редакція 3.1, версія 3.1.8.1 (оновлення);
• Конфігурація “Управління торгівлею для України”, редакція 2.3, версія 2.3.30.1 (оновлення).

Типові конфігурації для Business Automation Software
• Конфігурація “BAS ERP”, редакція 2.1, версія 2.1.6.3;
• Конфігурація “BAS Управління торгівлею”, редакція 3.2, версія 3.2.7.3.

1С:Підприємство 7.7

Прикладні рішення:
• Конфігурація “Бухгалтерський облік для України”, реліз 7.70.331;
• Конфігурація “Бухгалтерський облік для України” для базової версії, реліз 7.70.331;
• Конфігурація “Виробництво + Послуги + Бухгалтерія для України”, реліз 7.70.081;
• Конфігурація “Торгівля + Склад для України”, реліз 7.70.041;
• Конфігурація “Бухгалтерія + Торгівля + Склад + Зарплата + Кадри для України”, реліз 7.70.086.

Форми звітності:
• За IV КВАРТАЛ 2018 року (випуск 1) для конфігурації “Бухгалтерський облік для України”;
• За IV КВАРТАЛ 2018 року (випуск 1) для конфігурації “Бухгалтерія + Торгівля + Склад + Зарплата + Кадри для України”.